
Tanácsok a medence rendszeres karbantartásához
Ha már telepítettél új medencét a kertedben, akkor alig várod, hogy teljes mértékben élvezhesd a hátralévő nyári napokat, miközben hűsülsz egy úszással reggel vagy este munka után.
De tudnod kell, hogy a medence karbantartása rendszeres műveleteket igényel, hogy ne veszélyeztesse magunk és szeretteink egészségét.
A víz, a baktériumok fejlődését elősegítő környezet, és ha nem vesszük figyelembe a karbantartási ajánlásokat, számos betegségnek lehetünk kitéve. Ezek az allergiától, az ekcémától és a gombáktól kezdve az E. coli által okozott gyomor -bélrendszeri betegségekig terjedhetnek. Kezelés nélkül ezek a fertőzések nagyon súlyosak és veszélyesek lehetnek az egészségünkre. Vannak azonban olyan betegségek is, amelyeket a medence nem megfelelő karbantartása okoz. Például a túl sok klór súlyosbíthatja a pattanásokat és kötőhártya -gyulladást okozhat.
Mit kell tudnod a medence megfelelő karbantartásáról?
Használd a ph / Cl tesztkészletet legalább hetente egyszer.
Ez a művelet megmutatja a víz PH és klór értékeit. Így tudhatod, mit kell tenni, hogy ezeket az értékeket úgy állítsd be, hogy elérjék a természetes határokat. De mik ezek? Az alábbiakban egy táblázat található az értékekkel:
PH érték |
A víz tulajdonságai |
8,5 |
A víz PH szintnek alacsonyabbnak kell lennie |
8,0 |
Meszes virágzat jelenik meg közepes keménységű víz esetén |
7,6 - 7,2 |
A medencevíz ideális pHja |
6,5 |
A víz savas, és irritációt okozhat a bőrön és a nyálkahártyákon |
6,00 |
A víz savassága fémeket tartalmazó elemek (lépcsők, hézagok) korrózióját okozza |
A medence feltöltéséhez használj ivóvizet. Minden olyan anyag, amelyet a medence vizéhez adsz annak fertőtlenítéséhez, érintkezésbe kerül a vízben lévő baktériumokkal és reagál velük. Ezért célszerű a medence vizét ivóvízzel feltölteni. Ellenkező esetben az eredmény vörös, barna vagy akár fekete víz lehet.
Hol és hogyan kell elkezdeni a medence karbantartását? Ha most telepítetted a medencét, akkor biztosan nem ismered az elvégzendő lépéseket és a felhasználandó anyagok típusait. Ez jó kiindulópont. Olvasd el medencédnek összetevőit, a piacon lévő anyagokat és szerepüket ebben a folyamatban.
Melyek az alapvető dolgok, amelyeket tudnod kell a medence karbantartása során?
Vízszűrő rendszer - ez elengedhetetlen eleme a medence megfelelő működésének. Szivattyúból és szűrőkből áll. A medencéhez kétféle szűrőrendszert használhatsz:
Vízforgató szivattyú - ennek a szűrőnek van papípatronja, amely megtartja a szennyeződéseket, és rendszeresen cserélni kell.
Homokszűrő - alkalmas nagy medencékhez, azon az elven alapul, hogy a szennyeződéseket a kvarc homokgát megtartja. Ezt a rendszert használó úszómedencéknél ajánlott pelyhesítőszert használni a szennyeződések koagulálására.
Milyen gyakran kell forgatni a vizet? Ez attól függ, hogy hányan használják a medencét naponta, ami a víz mennyiségével együtt a szűrő méretét is befolyásolja. Általánosságban elmondható, hogy a napi 3-4 alkalommal történő vízvisszaforgatás és szűrés elegendő egy saját medence számára.
A skimmer a víz előszűrő rendszere. Lehetővé teszi a medence vizének tisztítását nagy felületi szennyeződések összegyűjtésével.
Hogyan tarts tisztán a medencét?
A fent leírt elemeken kívül néhány tartozékot kell vásárolni a medence kézi tisztításához, különösen a nyári időszakban. A mélység és a felszíni teleszkópos fogantyúk nagyon hasznosak, ha nagy szennyeződéseket szeretnél összegyűjteni a medencéből. Ez megakadályozza a baktériumok képződését.
A medence karbantartása nem csak a víz minőségéről szól. Nagyon fontos, más szempontokat is figyelembe kell venni, például a medence padlóját vagy annak széleit, amelyek idővel szennyeződéseket halmozhatnak fel. Így porszívóval tisztíthatja a padlót, és kefével a széleit vagy lépcsőit. Ezt a műveletet hetente egyszer kell elvégezni. A lépcsőn vagy a padlón található üledékek csúszást okozhatnak.
A medence vizének fertőtlenítése
Kezelések klórral és aktív oxigénnel
A klór a medencevíz fertőtlenítésére leggyakrabban használt anyag. Granulált vagy tabletta formában használható, gyors vagy hosszú távú hatással.
Hosszabb ideig ajánlott a medence vizének klórsokk kezelése. A sokkkezelés után nem ajánlott a medencét legalább 12 órán keresztül használni. Ehhez a kezeléshez gyors hatású klórt használnak, a szemcsés formátum kiválóan alkalmas erre a műveletre.
Ezt követően a hosszú távú karbantartási kezeléseket lassan felszabaduló klórtablettákkal végzik, amelyeket nem közvetlenül a medencébe dobnak, hanem hetente speciális adagolókba helyezik.
A klór alternatívájaként aktív oxigént (tablettákat vagy granulátumokat) is használhat, amely nem bocsát ki kellemetlen szagokat, és nem irritálja a bőrt vagy a szemet. Fontos tudni, hogy a víz aktív oxigénnel történő kezeléséhez folyékony aktivátorra is szükség lesz. Ez drágább, mint a klórkezelés.
Algásodás elleni kezelés
Különösen a nyári időszakban a meleg és a páratartalom kedvez az algák fejlődésének. A még kellemetlenebb rész az, hogy idővel kialakulhat ellenállásuk a klórral szemben. Éppen ezért ajánlott minden héten algaellenes kezeléseket alkalmazni.
Flokkulálószerek
A flokkulálószer olyan megoldás, amely segít megtisztítani a vizet a medencéből. Csak akkor szabad használni, ha a vízszűrés nem elegendő a tisztításához. Valószínűleg a szennyeződések olyan finomak, hogy áthaladnak a szűrőkön.
A pelyhesítőszer használata után a részecskéket a szűrő visszatartja, vagy a medence padlójára rakja, majd porszívóval összegyűjthető.
Bármilyen terméket is szeretne használni, azt javasoljuk, hogy figyelmesen olvassa el a termék használati utasítását, és kövesse a gyártó utasításait.

Most már mindent tudsz, amit meg kell tenni a medence megfelelő karbantartásáért és a tiszta vízért egész nyáron. Várunk weboldalunkon, hogy megrendeld az összes szükséges kiegészítőt és karbantartási megoldást!
Szólj hozzá